Nyári irodalmi ajánlónkból

By 2021-06-26Irodalmi ajánló

Napsütés, pillangók és fagyi minden mennyiségben, ez a nyár. Autóban, vonaton, tóparton és a nagyi kertjében jó mondókázást és mesélést és sok-sok családi élményt kívánunk!

Fogadják szeretettel válogatásunkat!

Vers ajánló

Kép: Móra Kiadó

Idén nyárra egy friss kortárs verset ajánlunk. Mi más lehetne a téma mint a fagyi.

Lackfi János
Fagyiárus
(részlet)

Friss a fagyi,
nemrég szedték
ezt az epret, s
zárán lengett.
Friss a fagyi,
ez a csoki …
…………………….
tegnap a csokifán.

Ezt a verset ebből a kötetből választottuk: Lackfi János: Ugrálóház 44. oldal, Móra Könyvkiadó

Mese ajánló

“Milyen népmesét olvassak az egyéves kisfiamnak? Mit meséljek a kétéves kislányomnak? Kiscsoportosak a gyerekek, van nekik szóló történet? Sokszor és sokan tették föl nekem ezeket a kérdéseket az elmúlt húsz évben. Ez a kötet született válaszként, amelyben a világ minden tájáról válogattam össze a legkisebbeknek ajánlott népmeséket.”

Bajzáth Mária mesepedagógus

Kép: Kolibri Kiadó

A Szél és a Nap – magyar népmese
(részlet)

Vitatkozott egy időben a Szél a Nappal. Azon civakodtak, hogy melyikük az erősebb. Egyszer azután azt mondja a Nap a Szélnek: -Tegyünk próbát! Amott megy egy köpönyeges ember, próbálkozzunk meg rajta, melyikünk az erősebb! Ki veszi le a válláról a köpönyeget?

Ha kíváncsiak ki is az erősebb a választ keressék a nyári irodalmi ajánló nyomtatott változatában.

Ezt a mesét ebből a kötetből választottuk: Bajzáth Mária, Itt vagyok, ragyogok! Kolibri Gyerekkönyvkiadó, 82. oldal

Mondóka ajánló

Kép: Cerkabella Könyvkiadó

Népi mondóka a pillangóról

Kis pillangó, picinyke,
ne légy bohó, s szállj ide.
Tarka-barka szárnyadon
gyönyörködöm én nagyon.

Ezt a mondókát ebből a kötetből választottuk: Toppantós, Cerkabella Könyvkiadó 144. oldal

És még több a pillangókról…

A kifejlett pillangókat a folyton virágzó kert vonzza. A városi kertekben ritkán hagyjuk a füvet „gazosodni”, azaz általában nem hagyjuk meg a közte vadon nőtt lóherét, ibolyát, százszorszépet, amit a pillangók szeretnének. A virágoskertben azonban gondoskodhatunk a mindennapi nektárról.

Hogyan lehet pillangóskertünk? Hogyan készül a pillangó-itató és a pillangóház? A további részleteket elolvashatják a nyomtatásban megjelenő ajánlónkból.

Kép: pixabay

Keressék a nyomtatásban megjelenő verziót a bölcsődék irodalmi polcain sok-sok kreatív ötlettel és programajánlóval!

Jó szórakozást, hasznos családi időtöltést kívánunk!

Vigyázzunk egymásra és a körülöttünk élőkre!